Jsme hrdi na to, že vám, našim zákazníkům můžeme nabízet nejbezpečnější mince na světě.

Tímto titulem se od minulého roku pyšní mince Britannia z Královské mincovny Velké Británie (Royal Mint).

Zlaté mince Britannia jsou vlajkovou lodí britské Královské mincovny. První mince s tímto motivem byly vyrobeny již v roce 1987 a staly se ihned velmi populárními.

V loňském roce přišla britská mincovna se čtyřmi novými bezpečnostními prvky, které zákazníkovi zaručí, že nakupuje opravdu originál vyrobený za přísných kvalitativních i bezpečnostních podmínek.

První bezpečnostní prvek je ukryt na pozadí mince, které na první pohled vypadá jako mořské vlny. Zadíváme-li se na něj však detailněji, tak mikro detaily se vzájemně kombinují a při jemném pohybu mince, tak vytvářejí iluzi pohybujících se vln. Tyto detaily se vyrábí pomocí speciálních laserů, které jediné dokáží tuto nuanci ztvárnit do razidla a to přenést do každé mince. Tyto lasery jsou velmi drahé a používají se v lékařství a kosmonautice. Britská mincovna byla první, která tyto lasery použila při výrobě mincí.

Druhou novinkou je podoba štítu Britannie s britskou vlajkou. Linie štítu byly zúženy a změněny tak, aby jejich napodobení bylo co nejtěžší.

Třetím bezpečnostním prvkem je hologram, kdy trojzubec se při naklonění mince mění v zámek – symbol bezpečí.

Poslední  - čtvrtou novinkou na minci Britannia je mikrotext, který obklopuje postavu Britannie a je také vyroben pomocí speciálních laserů. Tento text je na nových mincích doplněn o slova „DECUS ET TUTAMEN“, které v překladu znamenají ozdoba a ochrana.

Mince je možné koupit již od hmotnosti 3,11 gramů – tj. jedna desetina trojské unce. Nákupem získáte nejen investiční zlato a minci, ale především jistotu, že pádící inflace neznehodnotí Vaše úspory.