Někdy se můžeme setkat s představou, že nákup zlata je jen pro bohaté. Není to pravda! Zlato by měl mít ve svém majetku každý. Tak jako máte v peněžence papírové peníze, tak je dobré mít i zlato a to nejlépe ve formě investičního slitku. Tak je totiž nejlépe prodejné! Investiční zlato je baleno v neprodyšně uzavřeném obalu, jehož zadní strana je zároveň i certifikát a v případě, že zlato potřebujete prodat, tak právě neporušený obal a certifikát jsou důležitou součástí. Můžete prodat i samotné zlato, ale to potom již ztrácí status investičního zlata a je prodáváno jako zlomkové, ale pořád za velmi příznivou cenu, protože je to zlato ryzí, také jinak nazývané dvacetičtyřkarátové.

Není také nutno nakupovat investiční slitky o velkých hmotnostech. Někdy je lepší nakupovat pravidelně, ale menší slitky.

Platí zde pravidlo čím je slitek menší, tím je snadnější ho prodat. Hůře se hledá někdo, kdo od Vás koupí například 500 g - tzn. zaplatí obratem skoro 750 000 korun než někdo, komu prodáte slitek v hodnotě 2500 Kč nebo 8000 Kč.

Slitek o hmotnosti 1 g je také často používán jako hodnotný dárek. Není třeba utrácet za zbytečnosti, nebo darovat papírové peníze. O zlatu se dá říci, že je nejen krásné, ale jeho hodnota v čase stále roste!

A v neposlední řadě, když je nejhůř, tak slitky menších hmotností se dají také použít, jako platidlo. V minulých měsících jsme viděli, že některé měny (např. ukrajinská hřivna) byly skoro neprodejné, ale zlato, to chtěl koupit každý.