Protože není dobré všechno sázet jen na jednu kartu. Většina z nás ukládá část peněz do nemovitostí a to buď tak, že má uzavřené stavební spoření nebo sjednanou hypotéku. Část peněz je dobré mít ve formě hotovosti na účtu (ne však příliš velkou, protože současná vysoká inflace je znehodnocuje), připravenou pro okamžité použití a část peněz je dobré uložit do fyzického zlata případně stříbra. Tyto drahé kovy dříve sloužily jako platidlo. Od doby, kdy peníze již nejsou kryté zlatem, je nutné část papírových peněz směnit právě do zlata nebo stříbra a mít tak své úspory zajištěné proti ekonomické i politické nejistotě. 

Současná ekonomická (vysoká inflace) i politická (válka na Ukrajině) realita nás o tom jen přesvědčuje. Papírové peníze některých států nejsou v bankách vůbec přijímány nebo za velmi nevýhodný kurz. Kdo však nabízí zlato nebo stříbro, není nikdy odmítnut a lehce tyto kovy smění za potřebné zboží nebo peníze, které může použít. 

Proto je nutné část svých úspor držet ve zlatě a v tom nejlepším případě je nikdy nebudete muset použít a předáte je svým potomkům.