Meziroční inflace v České republice vystoupala opět na rekordní hodnotu a je nyní na úrovni 17,2%. To znamená, jestliže jste měli na bankovním běžném účtu v minulém roce 100 tisíc korun a rok jste tam nechali tyto peníze ležet, tak jejich kupní síla klesla o více jak 17 000 Kč, což je v současné době poměrně slušný zájezd k moři, a o ten jste právě přišli.

Bohužel vyhlídky na lepší časy jsou v nedohlednu. Ekonomové předpovídají, že životní úroveň obyvatel napříč Evropou klesne a bude nejhorší od roku 2000.

Státy a jejich vlády se tváří, že jim inflace vadí, ale není to až zase tak horké. Díky inflaci si státy umažou poměrně značnou část dluhu, ne v nominální hodnotě, ale v té faktické a to je pro ně daleko lepší. Sice budou stále dlužit stejné biliony, ale skutečná hodnota těchto bilionů za rok klesla o 17,2% a to je pro stát extrémně výhodné. Proto také nečekejme od státu nějaké velké zásahy proti inflaci. Proto se politikům nelíbí rychlé zvyšování úrokových sazeb. Svádějí to na to, že občanům i firmám se zdražují půjčky - což je jistě pravda, ale státu to až tak zase nevadí.

Proto se dá očekávat, že inflace tu bude s námi delší dobu. Sice už to nemusí být taková extrémní čísla, jaká vidíme nyní, protože srovnávat se bude s rokem předchozím, kdy na konci roku 2021 byla již inflace velmi vysoká, ale hodnoty kolem 2%, na jaké jsme byli zvyklí od roku 2010, se jen tak nevrátí.

Proto není na co čekat! Zlato je osvědčený prostředek na ochranu před inflací. Jeho cena neroste nijak extrémně, ale zatím nikdy nezbankrotovalo a svoji hodnotu si drží stále. Jeho cena v dlouhém období roste a kdo uložil peníze do zlata před 10 lety, tak na tom vydělal, ale to není primární účel koupě zlata. Zlato se kupuje proto, aby vydělané peníze neztratily hodnotu!

Zkuste si své zlato koupit nyní, není nutné kupovat hned kilogramy, ale máme v nabídce již zlaté slitky za 2000 Kč. Je to zlato certifikované a ryzí!