Britannia zlatá investiční mince 31,1g / 1oz
Zlatá investiční mince Britannia byla poprvé představena v roce 1987 a stala se tak první evropskou investiční mincí. Mince jsou raženy v Britské královské mincovně a každá je opatřena nominální hodnotou. Mince jsou tak zákonným platidlem Velké Británie a jsou velice oblíbené mezi investory, protože jsou osvobozeny od DPH.
Mince nabízíme ve 4 různých hmotnostech. Vedle nejoblíbenější - uncové mince (31,1 g) jsou i dispozici ještě 1/2 oz (15,56 g), 1/4 oz - 7,78 g a 1/10 oz (3,11 g).
Mince jsou od roku 2013 vyráběny z ryzího zlata 999,9 (24 karátů).
Na přední straně mince je zobrazena ochránkyně britských ostrovů bájná Britanne a na zadní straně je portrét královny Alžběty II..
Investiční zlato, které splňuje dle zákona předepsané podmínky, nepodléhá dani z přidané hodnoty. Investice do zlatých slitků i mincí spadá pod zvláštní režim dle §92 zákona o DPH.
Materiál | Zlato |
---|---|
Hmotnost | 31,1g |
Ryzost | 999,9/1000 |
Země | Velká Británie |
Typ | Mince |
Vývoj ceny zlata v USD

Mince nebo slitek?
Mince je v drtivé většině kulatého tvaru, má nominální hodnotu a nemá certifikát. Výhodou mince, je to, že je v zemi emitenta oficiálním platidlem. Většinou je ovšem nominální hodnota mince jen zlomkem prodejní ceny, protože její hlavní složkou je cena kovu, ze kterého je mince vyrobena. Číst více

Zlato jako ideální peníze
Zlato má všechny vlastnosti ideálních peněz. Je vzácné, decentralizované a mimo jakoukoliv kontrolu třetí strany. Je lehko dělitelné což znamená, že ho lze rozdělit do různě velkých jednotek a tím se usnadní transakce s ním. Více zde.

Britannia – nejbezpečnější mince na světě
Jsme hrdi na to, že vám, našim zákazníkům můžeme nabízet nejbezpečnější mince na světě.
Tímto titulem se od minulého roku pyšní mince Britannia z Královské mincovny Velké Británie (Royal Mint). Více zde.

V případě obnovení zlatého standardu by cena jedné unce vyletěla na 50 000 USD
"V okamžiku, když se svět vrátí ke zlatému standardu, tak cena zlata vyletí k hodnotě 50 000 USD za unci" uvedl John Butler, finanční ředitel společnosti TallyMoney a autor knihy - Zlatá revoluce.
Podle jeho vyjádření je dnešní cena zlata vůči ostatním aktivů (akcie, dluhopisy) velmi podhodnocená. Více zde.

FED zvýšil úrokovou sazbu o 0,75% - čekalo se víc
Včera americká centrální banka - FED, rozhodla o dalším zvýšení úrokových sazeb a to až do pásma 3 - 3,25 procenta. Toto zvýšení bylo již třetí v řadě. Je to reakce FEDu na rostoucí inflaci. Hlavním důvodem pro zvýšení bylo to, že inflace v USA stále neklesá, ale dokonce za srpen vzrostla na 8,3%. Podotýkáme, že je to deklarovaná a oficiální míra inflace. Ta skutečná je v USA kolem 20% a v České republice kolem 30%. Více zde.

Medaile nejsou vhodné k investování do fyzického zlata!
V poslední době, kdy raketově roste zájem o investování do fyzického zlata, se můžete setkat se stále rostoucí nabídkou zlatých medailí. Jsou to výrobky, v podobě mince, ale neobsahují žádnou nominální hodnotu a vydávat je může prakticky každý, kdo si zaplatí výrobu razidla a ražbu. Nabídka je doprovázena vždy textem v tom smyslu, že se jedná o skvělou investici do fyzického zlata doplněnou o přidanou uměleckou hodnotu slibující vysoké zhodnocení v budoucnu. Nechceme říci, že se tak nikdy nestane, ale procento, že právě tato medaile bude v budoucnu vyhledávané sběratelské zboží, je doslova mizivá a pohybuje se v setinách procent. Více zde.

Zlato i stříbro v korunách brzy podraží
Koruna je ve střední Evropě měnou v nejlepší kondici. Oproti úrovním před pandemií Covidu je v rámci střední Evropy koruna zdaleka nejsilnější - vzhledem k průměru roku 2019 je česká měna více jak 7 % v plusu. Polský zlotý proti tomu je 8,5 % v minusu a maďarský forint ztrácí dokonce více jak 18 %. Více zde.

Čína v minulém týdnu rozdala více jak půl miliardy korun
Fyzické zlato je již po tisíce let považováno za symbol bohatství, stability a finančního zabezpečení pro jednotlivce i rodiny. V době, kdy měny v celém světě devalvují a úspory ničí vysoká inflace, je zlato jedno z mála aktiv, které mohou lidé využít k uchování svých finančních prostředků a zajistit si i svobodu. Více zde.