PAMP investiční zlatý slitek 5g Lady Fortuna
Slitek o hmotnosti 5 g je ideálním dárkem, ale také poslouží jako univerzální platidlo pro případ nouze. Zákazníci volí tuto hmotnost, chtějí-li obdarovat hodnotným dárkem blízkou osobu. Darují nejen zlato, ale také štěstí ukryté v symbolu bohyně štěstí Fortuny, vyražené na přední straně slitku.
Ražený slitek vyrobený z ryzího zlata ( ryzost 24 karátů - 999,9/1000) je zataven v plastovém obalu, jehož zadní strana je zároveň certifikát s unikátním číslem. Stejné číslo je vyraženo i na slitku. Slitek je vyroben ve švýcarské rafinérii PAMP. Vyraženým motivem na slitku je bohyně štěstí Fortuna.
Slitek je opatřen unikátní technologií VERISCAN™, pomocí které lze ověřit jeho pravost.
Investiční zlato, které splňuje dle zákona předepsané podmínky, nepodléhá dani z přidané hodnoty. Investice do zlatých slitků i mincí spadá pod zvláštní režim dle §92 zákona o DPH.
Materiál | Zlato |
---|---|
Hmotnost | 5g |
Ryzost | 999,9/1000 |
Země | Švýcarsko |
Typ | Slitky |
Vývoj ceny zlata v USD

Kde bezpečně nakupovat drahé kovy?
V současné době máme několik možností, kde nakoupit investiční kovy ve formě slitků nebo mincí. Více zde.

Česká národní banka chce v příštích několika letech nakoupit kolem 100 tun fyzického zlata
Česká národní banka by ráda rozšířila dvé zlaté rezervy přibližně desetinásobně, na více než 100 tun. V rozhovoru pro deník Právo to uvedl nový guvernér ČNB Aleš Michl. Více zde.

Zlato je dobré mít pod vlastní kontrolou!
Na začátku tohoto týdne obletěla svět zpráva, že v minulých dnech si někdo vyzvedl z Chicagské burzy kovů (CME) 5 430 kilogramů fyzického zlata. Rázem se tak množství fyzického zlata drženého na této burze snížilo o 41 %. Více zde.

Rafinérie přestávají dodávat zlato do Indie, upřednostňují Čínu a Turecko
V minulých newsletterech jsme zmiňovali růst prémia u fyzického zlata - tj. přidané ceny nad burzovní cenu kovu. V minulých dnech, tento rozdíl mezi burzovní cenou a cenou fyzického zlata, začal růst ještě rychleji. Více zde.

Jak správně investovat do zlata - tři základní pravidla
Investujete jen do fyzického zlata - tj. takového, které skutečně existuje ve formě mincí nebo slitků.
Myslete na to, že investice do zlata je dlouhodobá záležitost.
Vždy požadujte zaslání zakoupeného investičního kovu.

Medaile nejsou vhodné k investování do fyzického zlata!
V poslední době, kdy raketově roste zájem o investování do fyzického zlata, se můžete setkat se stále rostoucí nabídkou zlatých medailí. Jsou to výrobky, v podobě mince, ale neobsahují žádnou nominální hodnotu a vydávat je může prakticky každý, kdo si zaplatí výrobu razidla a ražbu. Nabídka je doprovázena vždy textem v tom smyslu, že se jedná o skvělou investici do fyzického zlata doplněnou o přidanou uměleckou hodnotu slibující vysoké zhodnocení v budoucnu. Nechceme říci, že se tak nikdy nestane, ale procento, že právě tato medaile bude v budoucnu vyhledávané sběratelské zboží, je doslova mizivá a pohybuje se v setinách procent. Více zde.

Aktuální informace z finančních trhů a drahých kovů
Včera americká centrální banka (FED) přistoupila k dalšímu zvýšení úrokových sazeb. Sazby navýšila o 0,75 % a to již po čtvrté za sebou. Celkem během jednoho ruku zvedl FED sazby o 3,75 %. Je to nejvyšší zvýšení během jednoho roku od roku 1980, kdy svět zaskočila tzv. ropná krize. Aktuální výše úrokové sazby je v USA nyní 4 %. Více zde.

Konečně dobré zprávy!
Poslední dobou se na nás valily špatné zprávy jedna za druhou - covid, válka, inflace, nedostatek surovin, kolaps hospodářství atd. Nyní se zdá, že se začíná karta pomalu obracet. Z "čínské chřipky" se stalo běžné nachlazení a vypadá to, že už nebude povinná ani izolace. Více zde.

Koruna nebo euro...?
V poslední době hodně slýcháváme diskuzi nad tím, zda je lepší mít úspory uložené v koruně nebo je převést do jiné měny - lidé přemýšlení o euru nebo americkém dolaru. Diskuze nabrala na obrátkách především po vyjádření japonské banky Nomura, která předpovídá zemím střední Evropy, které ještě nepřijaly euro, měnové problémy a především oslabování jejich měn. Více zde.

Jaká bude cena zlata v roce 2023?
Hned na začátku roku cena zlata překonala psychologickou hranici 1900 dolarů za trojskou unci a za posledních 30 dní posílila o 5 %. Za posledních 6 měsíců zlato vydělalo 11,5 % za rok je to skoro 4 %. Za posledních pět let je to více jak 43 % a za posledních 20 let cena zlata stoupla o 1552 dolarů za trojskou unci a je to posílení o 436 % - tj. v průměru 20 % ročně. Je to jasný důkaz toho, že zlato funguje nejen jako pojistka papírových peněz, ale také jako aktivum, které se zhodnocuje a vydělává. Více zde.

Hlad po zlatě roste. Centrální banky ho loni nakoupily nejvíce od roku 1967
Centrální banky loni koupily nejvíce zlata od roku 1967. Celkem šlo o 1136 tun drahého kovu v hodnotě 70 miliard dolarů (1,5 bilionu korun). Celková poptávka po zlatě byla největší od roku 2011, uvedla Světová rada pro zlato. Více zde.

Čína nakupuje zlato jako zběsilá!
V Kanadě se v minulém týdnu uskutečnila konference těžebních firem a hlavním jejím tématem byla aktivita Čínské národní banky na trhu se zlatem. Více zde.

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem
Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků pravděpodobnost Minského momentu, a tedy ekonomického kolapsu. Nejnověji na to začal ve svých analýzách upozorňovat stratég Marko Kolanovič z JPMorgan Chase, podle kterého hrozí ekonomikám problémy kvůli nakumulovaným dluhům a postupně se zvyšujícím úrokovým sazbám. Více zde.