PAMP investiční zlatý slitek 10g Lady Fortuna
Slitek o hmotnosti 10 gramů . Slouží především jako investiční nástroj pro uchování hodnoty peněz. Někteří zákazníci kupují tuto hmotnost, také jako hodnotný dárek pro své děti, kterým tak předají nejen hodnotnou věc, ale také štěstí ukryté v symbolu bohyně štěstí Fortuny, vyražené na přední straně slitku.
Ražený slitek vyrobený z ryzího zlata ( ryzost 24 karátů - 999,9/1000) je zataven v plastovém obalu, jehož zadní strana je zároveň certifikát s unikátním číslem. Stejné číslo je vyraženo i na slitku. Slitek je vyroben ve švýcarské rafinérii PAMP. Vyraženým motivem na slitku je bohyně štěstí Fortuna.
Slitek je opatřen unikátní technologií VERISCAN™, pomocí které lze ověřit jeho pravost.
Investiční zlato, které splňuje dle zákona předepsané podmínky, nepodléhá dani z přidané hodnoty. Investice do zlatých slitků i mincí spadá pod zvláštní režim dle §92 zákona o DPH.
Materiál | Zlato |
---|---|
Hmotnost | 10g |
Ryzost | 999,9/1000 |
Země | Švýcarsko |
Typ | Slitky |
Vývoj ceny zlata v USD

Blíží se zákaz dovozu zlata z Ruska!
Na právě probíhajícím setkání sedmi ekonomicky nejvyspělejších států ( USA, Velká Británie, Kanada, Japonsko, Německo, Francie, Itálie) dojde pravděpodobně k vyhlášení zákazu dovozu zlata z Ruska. Více zde.

Kde bezpečně nakupovat drahé kovy?
V současné době máme několik možností, kde nakoupit investiční kovy ve formě slitků nebo mincí. Více zde.

Rafinérie přestávají dodávat zlato do Indie, upřednostňují Čínu a Turecko
V minulých newsletterech jsme zmiňovali růst prémia u fyzického zlata - tj. přidané ceny nad burzovní cenu kovu. V minulých dnech, tento rozdíl mezi burzovní cenou a cenou fyzického zlata, začal růst ještě rychleji. Více zde.

Lepší být připraven než překvapen
Za posledních pár měsíců je dobrých zpráv opravdu velmi málo a bohužel jedno nepříjemné překvapení střídá hned vzápětí druhé. Tento týden se překvapení nevyhnulo ani expertům z ČNB, kteří předpovídali, že inflace bude od září již klesat a věří, že do dvou let bude zpět na úrovni 2 %. Čísla je překvapila a meziroční inflace v České republice byla vyšší než v srpnu a to rovných 18 %. Tak vysoká čísla už jsou opravdu hrozivá. Více zde.

Centrální banky nakupují rekordní množství zlata a jeho cena je ještě stále příznivá
Centrální banky napříč všemi ekonomikami mají základní cíl - udržet cenovou stabilitu a spravovat své rezervy tak, aby ekonomiky prosperovaly. Proto je dobré sledovat jejich chování a snažit se je napodobit.
Minulé čtvrtletí nakoupily centrální banky rekordní množství fyzického zlata - 399 tun (hodnota skoro 20 miliard amerických dolarů). Překonaly tak rekord z roku 2000. Více zde.

Koruna nebo euro...?
V poslední době hodně slýcháváme diskuzi nad tím, zda je lepší mít úspory uložené v koruně nebo je převést do jiné měny - lidé přemýšlení o euru nebo americkém dolaru. Diskuze nabrala na obrátkách především po vyjádření japonské banky Nomura, která předpovídá zemím střední Evropy, které ještě nepřijaly euro, měnové problémy a především oslabování jejich měn. Více zde.

Zlato i stříbro v korunách brzy podraží
Koruna je ve střední Evropě měnou v nejlepší kondici. Oproti úrovním před pandemií Covidu je v rámci střední Evropy koruna zdaleka nejsilnější - vzhledem k průměru roku 2019 je česká měna více jak 7 % v plusu. Polský zlotý proti tomu je 8,5 % v minusu a maďarský forint ztrácí dokonce více jak 18 %. Více zde.

Hlavní důvody, proč nyní nakoupit zlato
Zlato je tradičním základem spořícího portfolia. Má výhodu, že snižuje riziko investic do akcií nebo investičních fondů a je základem dobrého spoření na důchod. Dlouhodobě si zlato drží svoji hodnotu i během nestabilních období - jako jsou finanční krize nebo válečné konflikty. Více zde.

Čína v minulém týdnu rozdala více jak půl miliardy korun
Fyzické zlato je již po tisíce let považováno za symbol bohatství, stability a finančního zabezpečení pro jednotlivce i rodiny. V době, kdy měny v celém světě devalvují a úspory ničí vysoká inflace, je zlato jedno z mála aktiv, které mohou lidé využít k uchování svých finančních prostředků a zajistit si i svobodu. Více zde.

Čína nakupuje zlato jako zběsilá!
V Kanadě se v minulém týdnu uskutečnila konference těžebních firem a hlavním jejím tématem byla aktivita Čínské národní banky na trhu se zlatem. Více zde.

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem
Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků pravděpodobnost Minského momentu, a tedy ekonomického kolapsu. Nejnověji na to začal ve svých analýzách upozorňovat stratég Marko Kolanovič z JPMorgan Chase, podle kterého hrozí ekonomikám problémy kvůli nakumulovaným dluhům a postupně se zvyšujícím úrokovým sazbám. Více zde.