PAMP investiční zlatý slitek 2,5g Lady Fortuna
Slitek o hmotnosti 2,5 g je ideálním dárkem, ale také poslouží jako univerzální platidlo pro případ nouze. Zákazníci volí tuto hmotnost, chtějí-li obdarovat hodnotným dárkem blízkou osobu. Darují nejen zlato, ale také štěstí ukryté v symbolu bohyně štěstí Fortuny, vyražené na přední straně slitku.
Ražený slitek vyrobený z ryzího zlata ( ryzost 24 karátů - 999,9/1000) je zataven v plastovém obalu, jehož zadní strana je zároveň certifikát s unikátním číslem. Stejné číslo je vyraženo i na slitku. Slitek je vyroben ve švýcarské rafinérii PAMP. Vyraženým motivem na slitku je bohyně štěstí Fortuna.
Slitek je opatřen unikátní technologií VERISCAN™, pomocí které lze ověřit jeho pravost.
Investiční zlato, které splňuje dle zákona předepsané podmínky, nepodléhá dani z přidané hodnoty. Investice do zlatých slitků i mincí spadá pod zvláštní režim dle §92 zákona o DPH.
Materiál | Zlato |
---|---|
Hmotnost | 2,5g |
Ryzost | 999,9/1000 |
Země | Švýcarsko |
Typ | Slitky |
Vývoj ceny zlata v USD

Vaše peníze na bankovním účtu ztrácí každou sekundou svoji hodnotu!
Máte část svých peněz odloženo v bance na tzv. horší časy? Myslíte si, že tak ochráníte své peníze? Čtěte více zde.

Kde bezpečně nakupovat drahé kovy?
V současné době máme několik možností, kde nakoupit investiční kovy ve formě slitků nebo mincí. Více zde.

Česká národní banka chce v příštích několika letech nakoupit kolem 100 tun fyzického zlata
Česká národní banka by ráda rozšířila dvé zlaté rezervy přibližně desetinásobně, na více než 100 tun. V rozhovoru pro deník Právo to uvedl nový guvernér ČNB Aleš Michl. Více zde.

Před inflací má smysl ochránit každou korunu!
Zlaté slitky i mince jsou historií prověřenou ochranou proti inflaci. V současné době je inflace nejvyšší od devadesátých let minulého století. Její roční hodnota se blíží ke 20 %. Více zde.

Jak správně investovat do zlata - tři základní pravidla
Investujete jen do fyzického zlata - tj. takového, které skutečně existuje ve formě mincí nebo slitků.
Myslete na to, že investice do zlata je dlouhodobá záležitost.
Vždy požadujte zaslání zakoupeného investičního kovu.

Medaile nejsou vhodné k investování do fyzického zlata!
V poslední době, kdy raketově roste zájem o investování do fyzického zlata, se můžete setkat se stále rostoucí nabídkou zlatých medailí. Jsou to výrobky, v podobě mince, ale neobsahují žádnou nominální hodnotu a vydávat je může prakticky každý, kdo si zaplatí výrobu razidla a ražbu. Nabídka je doprovázena vždy textem v tom smyslu, že se jedná o skvělou investici do fyzického zlata doplněnou o přidanou uměleckou hodnotu slibující vysoké zhodnocení v budoucnu. Nechceme říci, že se tak nikdy nestane, ale procento, že právě tato medaile bude v budoucnu vyhledávané sběratelské zboží, je doslova mizivá a pohybuje se v setinách procent. Více zde.

Vánoce se blíží, darujte to, co neztrácí hodnotu!
Je tu adventní čas a všichni již začínáme přemýšlet nad tím, čím obdarujeme naše blízké o Vánocích. Vždy jim chceme dát něco, z čeho budou mít radost a vzpomenou si na nás, když dárek uvidí. Více zde.

Koruna nebo euro...?
V poslední době hodně slýcháváme diskuzi nad tím, zda je lepší mít úspory uložené v koruně nebo je převést do jiné měny - lidé přemýšlení o euru nebo americkém dolaru. Diskuze nabrala na obrátkách především po vyjádření japonské banky Nomura, která předpovídá zemím střední Evropy, které ještě nepřijaly euro, měnové problémy a především oslabování jejich měn. Více zde.

Jaká bude cena zlata v roce 2023?
Hned na začátku roku cena zlata překonala psychologickou hranici 1900 dolarů za trojskou unci a za posledních 30 dní posílila o 5 %. Za posledních 6 měsíců zlato vydělalo 11,5 % za rok je to skoro 4 %. Za posledních pět let je to více jak 43 % a za posledních 20 let cena zlata stoupla o 1552 dolarů za trojskou unci a je to posílení o 436 % - tj. v průměru 20 % ročně. Je to jasný důkaz toho, že zlato funguje nejen jako pojistka papírových peněz, ale také jako aktivum, které se zhodnocuje a vydělává. Více zde.

Hlad po zlatě roste. Centrální banky ho loni nakoupily nejvíce od roku 1967
Centrální banky loni koupily nejvíce zlata od roku 1967. Celkem šlo o 1136 tun drahého kovu v hodnotě 70 miliard dolarů (1,5 bilionu korun). Celková poptávka po zlatě byla největší od roku 2011, uvedla Světová rada pro zlato. Více zde.

Nejdůležitější pravidlo pro ochranu majetku
Inflace je obrovská, za dva roky byla 27 %. To pro všechny spořivé a šetřivé rodiny znamená, že jejich úspory ztratily za dva roky čtvrtinu své hodnoty. Ze 100 000 Kč na běžném účtu v lednu 2021 zbylo v lednu 2023 necelých 75 000 Kč. Nominálně se nic nezměnilo, ale v kupní síle je to o více jak 25 % méně. Nebo také jinak. V roce 2021 Vám na nákup stačilo 7 500 Kč, ale nyní na stejné zboží musíte vynaložit více jak 10 000 Kč. Více zde.