Valcambi investiční zlatý slitek 31,1g (1oz)
Slitek o hmotnosti jedné unce (31,1 g) je tou správnou velikostí pro investici. Univerzální hmotnosti, která se po staletí používá jako hmotnost drahých kovů a nízká přidaná hodnota za zpracování (premia) je právě ideální kombinací.
Ražený slitek vyrobený z ryzího zlata (ryzost 24 karátů - 999,9/1000) je zataven v plastovém obalu, jehož zadní strana je zároveň certifikát s unikátním číslem. Stejné číslo je vyraženo i na slitku. Slitek je vyroben ve švýcarské rafinérii Valcambi, která je největší v Evropě.
Slitek je možné získat i ve variantě tzv. Green Gold. Takto označený slitek je vyráběn s největším důrazem na ochranu životního prostředí. Zdroj zlata je pouze z dolů, které splňují při těžbě ta nejpřísnější kritéria.
Investiční zlato, které splňuje dle zákona předepsané podmínky, nepodléhá dani z přidané hodnoty. Investice do zlatých slitků i mincí spadá pod zvláštní režim dle §92 zákona o DPH.
Materiál | Zlato |
---|---|
Hmotnost | 31,1g |
Ryzost | 999,9/1000 |
Země | Švýcarsko |
Typ | Slitky |
Vývoj ceny zlata v USD

Jakou velikost slitku mám koupit?
Obecně platí, že čím vyšší hmotnost slitku tím lepší cena zlata nebo stříbra za jeden gram. Je to logické. Náklady na zpracování, ražbu, balení atd. se promítají do ceny každého slitku a při přepočítání do jednoho gramu jsou logicky vyšší u slitku o váze jednoho gramu než u kilového.
Nejprodávanějšími slitky jsou slitky o váze jedné unce (1 oz) tj. přibližně 31,1 gramů. Zde je gramová cena již příznivější než u menších slitků, ale celková cena ještě není pro běžného investora nedosažitelná. Číst více

Mince nebo slitek?
Mince je v drtivé většině kulatého tvaru, má nominální hodnotu a nemá certifikát. Výhodou mince, je to, že je v zemi emitenta oficiálním platidlem. Většinou je ovšem nominální hodnota mince jen zlomkem prodejní ceny, protože její hlavní složkou je cena kovu, ze kterého je mince vyrobena. Číst více

Zkontrolujte si bankovky, které máte doma!
Od 1. července přestávají platit některé starší vzory bankovek v nominální hodnotě od 100 Kč do 2000 Kč. Více zde.

Hypotéka nebo zlato? Můžete mít obojí...
Sazby hypoték nyní letí nahoru již patnáct měsíců v řadě. Aktuálně se pohybují kolem 7 %, dle výše a banky. Pryč jsou doby, kdy si bylo možné půjčit na bydlení s úrokem pod dvě procenta a je jisté, že takové sazby se jen tak nevrátí. Více zde.

Zlato, fondy nebo dluhopisy?
V uplynulých pěti letech byly velmi populární investice do dluhopisů. Nebyl problém koupit dluhopisy už za 10 tisíc korun, takže to byla poměrně jednoduchá a kapitálově nenáročná investice. A dluhopisy ze začátku nesly i docela slušné výnosy. Bohužel s tím, jak se zhoršovala ekonomická situace, tak i spousta projektů financovaných dluhopisy skončilo krachem a lidé tak přišli o své peníze. Více zde.

V případě obnovení zlatého standardu by cena jedné unce vyletěla na 50 000 USD
"V okamžiku, když se svět vrátí ke zlatému standardu, tak cena zlata vyletí k hodnotě 50 000 USD za unci" uvedl John Butler, finanční ředitel společnosti TallyMoney a autor knihy - Zlatá revoluce.
Podle jeho vyjádření je dnešní cena zlata vůči ostatním aktivů (akcie, dluhopisy) velmi podhodnocená. Více zde.

FED zvýšil úrokovou sazbu o 0,75% - čekalo se víc
Včera americká centrální banka - FED, rozhodla o dalším zvýšení úrokových sazeb a to až do pásma 3 - 3,25 procenta. Toto zvýšení bylo již třetí v řadě. Je to reakce FEDu na rostoucí inflaci. Hlavním důvodem pro zvýšení bylo to, že inflace v USA stále neklesá, ale dokonce za srpen vzrostla na 8,3%. Podotýkáme, že je to deklarovaná a oficiální míra inflace. Ta skutečná je v USA kolem 20% a v České republice kolem 30%. Více zde.

Těžaři předpovídají, že zlato do konce roku posílí o skoro 10 %
Na každoročním setkání těžařských společností v Denveru - Denver Gold Forum, byl proveden průzkum, kde zástupci společností těžících zlato, vidí cenu zlata na konci roku. Více zde.

Aktuality z trhu zlata a stříbra
V minulém týdnu jsme viděli prudký nárůst ceny zlata v amerických dolarech. Cena se během jednoho týdne vyšplhala z hodnoty 1620 USD za unci až k aktuální ceně 1770 dolarů. Důvodem takového nárůstu ceny je především oslabování amerického dolaru. Inflace ve Spojených státech již neroste, pohybuje se kolem 7% a trhy proto sázejí na to, že FED již nebude tak akční ve zvyšování úrokových sazeb. Více zde.

Cenový strop na ropu může zdvojnásobit cenu zlata
V posledních několika týdnech se cena zlata stabilizovala kolem hodnoty 1800 dolarů za trojskou unci. Všichni jsme čekali již poklidný závěr letošního roku, který byl hodně dramatický.
Nyní se však zdá, že se na trhu se zlatem začíná odehrávat zatím skrytý souboj mezi USA na jedné straně a Čínou a Ruskem na straně druhé. Více zde.

Zvyšování úroků začíná zpomalovat - dobrá zpráva pro zlato
Nejvíce očekávaná ekonomická zpráva tohoto měsíce byla zveřejněna včera večer. Americká centrální banka zvýšila svoji základní úrokovou sazbu o půl procenta a nyní se pohybuje v pásmu 4,25 - 4,5%. Ještě v létě se spekulovalo, že FED bude své úrokové sazby zvyšovat daleko razantněji a nyní budeme na úrovni kolem 6 nebo 7 procent. Jak je však vidět, FED se daleko více bojí nastupující recese ekonomiky, než vysoké inflace. Více zde.